Program Djeca u prirodi

Program "Djeca u prirodi" zadovoljava raznolike potrebe i interese djece, unapređuje zdravlje boravkom i kretanjem u prirodi, osamostaljuje djecu, jača njihove emocionalne i socijalne kompetencije te razvija osjetljivost djece za održivi razvoj. U sklopu programa organizira se petodnevni boravak (ponedjeljak - petak) djece najstarijih vrtićkih odgojnih skupina u Gradu mladih u Granešini, u pratnji matičnih odgojitelja. Nositelji programa su Gradski ured za obrazovanje, kulturu i sport, Dječji vrtić Ivane Brlić-Mažuranić i Zagrebački holding d.o.o. - Podružnica "Vladimir Nazor".

Tijekom sudjelovanja u Programu djeca su smještena u paviljonima čije su spavaonice i sanitarni čvor posebno uređeni i opremljeni za njihov prihvat. Cjelodnevni program se ostvaruje, osim na otvorenom u prirodi, i u tematski uređenim učionicama koju su opremljene suvremenom didaktikom i igračkama. Hrana se poslužuje u prostranom restoranu i primjerena je uzrastu djece, a na jelovniku se nalaze jela kojima se djeci nastoji približiti zdravi način ishrane. Program provode djelatnici dječjih vrtića, odgojitelji te animatori osposobljeni za rad s najmlađima.

Program sufinancira Gradski ured za obrazovanje uz participaciju roditelja u iznosu od 225kn po djetetu.