Stručno-pedagoška literatura za roditelje

Poštovani roditelji! Svaka knjiga iz koje možete iščitati neki dobar savjet za bolji odgoj vašeg djeteta je dobra knjiga. Stoga ovaj popis donosi neke naše prijedloge, bez selekcije i redukcije. Uživajte u roditeljstvu uz stručnu literaturu za roditelje!

Aldert, Naomi. Što nas djeca mogu naučiti.

Beever, Sue. Sretna djeca, sretni vi.

BERGMANN, Wolfgang. Disciplina bez straha : kako steći poštovanje naše djece, a ne izgubiti njihovo povjerenje.

Buljan-Flander, Gordana. Nasilna ponašanja mladih: zašto je ljubav važna?, vodič za roditelje

Cohen, Lj. Razigrano roditeljstvo.

COLOROSO, Barbara. Disciplina sa srcem! : pomozite svom djetetu u razvijanju unutarnje discipline

Dennison, Paul Ehrilch. Brain gym.

JANIČIĆ-Holcer, Jelena. Uspješan roditelj, uspješno dijete : (praktični priručnik za roditelje i odgajatelje).

Juul, Jesper. Prostor za obitelj;  Ovo sam ja! Tko si ti? : o bliskosti, poštovanju i granicama između odraslih i djece; Život u obitelji : najvažnije vrijednosti u zajedničkom životu i odgoju djece.

LIKIERMAN, Helen, Valerie Muter. Pripremite dijete za školu : kako osigurati da dijete uspješno započne školovanje.

Longo, Igor. Roditeljstvo se može učiti.

OBRADOVIĆ, Katica. Naše dijete : pitanja i odgovori iz pedijatrijske ordinacije

OEHLBERG, Barbara. Neka bude bolje : aktivnosti koje pomažu djeci prebroditi stres i oporaviti se od traume

SHAW, Robert, Stephanie Wood. Epidemija popustljivog odgoja : zašto su djeca nevesela, nezadovoljna, sebična... te kako im pomoći.

SINDIK, Joško. Sport za svako dijete : kako odabrati pravi sport, brinuti se o zdravlju i osigurati pozitivno iskustvo od samog početka.

WALLERSTEIN, Judith S., Sandra Blakeslee. A što s djecom? : odgoj djece prije, za vrijeme i nakon razvoda

Zažigina, Marina Anatol'evna.Što roditelji ne bi trebali činiti, a svejedno čine.